Sylva, maminka 3 dětí, “Měření zvládnout i samy děti”

sylva_s_detma_pouziva_teplomer_misura

Mám 3 děti a velice rádi cestujeme a trávíme čas venku v přírodě. Protože je nás hodně, máme na všechny úkony třikrát méně času než rodina s jedním dítětem. Do naší lékárničky jsme si nově pořídili USB teploměr od značky Misura. 

Jsem z něj nadšená, kam se hrabe klasický digitální teploměr. Svými rozměry předběhne snad všechny infračervené teploměry na trhu. Donedávna jsme používali speciální dětský infračervený teploměr, který měl sice několik možností měření: snímal teplotu ze spánku, ucha a měřil i povrchovou teplotu. Výsledky byly ale tak nepřesné, že jsem musela provádět kontrolní měření klasickým digi teploměrem. A to nemluvím o tom, že stál dvakrát víc než tento USB teploměr. Měření se provádí pouhým připojením přes telefon v místě, kde se mobil nabíjí. V podstatě stačí pouze teploměr připíchnout k telefonu a ihned je připraven k měření. 

Ovládání je natolik jednoduché, že teploměr mohou používat i naše děti. Jen se namíří se na střed čela a výsledek se okamžitě zobrazí na displeji. Zkoušeli jsme se měřit celá rodina několikrát za sebou a vypadá to, že měří opravdu přesně. Je malý, a tak si ho můžeme v pohodě sbalit na všechny naše výlety. Teploměr je totiž první věc, po které sahám, když mám podezření, že je některé z dětí nemocné. V návodu píšou, že se dá měřit i ze spánku a z ucha, ale zatím jsme nepotřebovali. Osobně jsem s teploměrem zkoušela měřit i povrchovou teplotu vody ve vaně pro děti a dokonce i mléko v kojenecké lahvi. Myslím, že i toto měření bylo správné, ale teploměr na to není určen. Měří v rozmezí 32-42 stupňů, takže je primárně určen na měření teploty lidského těla. 

Při nákupu jen doporučuji, abyste si dali pozor na koncový konektor, který teploměr má. Není jeden univerzální, protože každý telefon má jiné připojení na nabíječku.         

Stories