Roman, rodič, “Spolehlivý parťák na cesty”

roman_na_cestach

Před nedávnem jsem zakoupil dva skládací držáky na tablety od MISURY, protože skoro každý víkend s našimi 2 dětmi (8 a 12 let) vyrážíme na chalupu. Cesta kvůli častým kolonám trvá leckdy i dvě hodiny. Děti však s sebou vozí tablety a dívají se na své filmy, seriály a pohádky. K tabletu mají připojená sluchátka, takže se nijak navzájem neruší, a co si budeme povídat, neruší ani nás. 

Každé z dětí má svůj držák na tablet, který se připevní na přední sedadlo v místě, kde je opěrka hlavy. Držáky se vsadí mezi tyčky opěrky a pak se jen upevní šroubkem. Šroubek je pevný a držák tam nijak neplave, opravdu drží tak, jak má. Připevnit držák zvládne i malé dítě, já to po nich případně trochu dotáhnu. Děti je ale používají samy. Samy si umí díky otočnému kloubku nastavit, zda chtejí mít tablet na výšku nebo na šířku. V autě je máme pořád, nesundáváme je, takže jen nasedneme do auta, děti připraví tablety, zapojí sluchátka a jede se. 

Na internetu jsem si mohl vybrat ze dvou druhů těchto držáků – klasický a tento skládací. Skládací jsem si vybral proto, že je s ním lepší manipulace a tablet se dá krásně naklánět. Občas nám během jízdy někdo z dětí ukazuje, co mu tam zrovna beží za pohádku, takže na nás jen díky ohebnému ramenu tablet otočí. To je velice povedené. Otázkou ale je, jak dlouho rameno vydrží. U některých držáků se totiž stane, že časem šrouby povolí a noha pak nedrží v požadované pozici. 

Misura držák zatím vypadá velice spolehlivě. A pokud by měl vydržet třeba jen rok, i tak to byla velice výhodná investice. Pořizovací cena je pár stovek, takže případné zničení už by mě nebolelo, už teď nám dobře posloužily 🙂 Máme je v červeném a černém provedení, protože máme holčičku a kluka, tak aby si je děti od sebe rozlišily. Ještě nesmím zapomenout na důležitý bod, a to je nabíjení. Držák má připravené otvory, aby se jimi mohla prostrčit nabíječka a je možné mít tablet v síti během toho, co je připevněný na držáku. To se hodí velice často!